Apartament typu suite, co to oznacza?

Przy dokonywaniu rezerwacji hotelowych, zazwyczaj na stronach internetowych hoteli i pensjonatów umieszczone są dodatkowe informacje, dotyczące standardów poszczególnych pokoi i apartamentów. Niektóre mogą sprawić trudności, ponieważ, obok ceny, szerokości łóżka, wyposażenia i powierzchni pokoju lub apartamentu hotelowego znajdują się dodatkowe określenia.

Na ogół pokoje hotelowe mają oznaczenia standard, apartament i studio.

O ile pokój typu standard jest dla większości oczywisty, to określenie apartament może sprawiać trudności, ponieważ często widnieje jeszcze dodatkowa kategoria oznaczenia  – apartament typu junior suite i apartament typu suite. Intuicyjnie słusznie uznaje się, że apartament to wyższa i bardziej ekskluzywna kategoria pokoju hotelowego.

Apartament typu suite.

Przy takim oznaczeniu apartamentu hotelowego należy rozumieć, że są to dwa oddzielne pokoje, połączone ze sobą drzwiami lub małym korytarzykiem.

Jeden pokój to wyłącznie sypialnia, wyposażona w wygodne łóżko, szafki nocne i szafę. Czasami znajduje się tam też toaletka. W wersjach bardziej luksusowych apartament typu suite jest wyposażony w dodatkowy telewizor w sypialni.

Drugie pomieszczenie tego typu apartamentu to pokój dzienny, spełniający funkcję saloniku do przyjmowania gości i wypoczynku. Salonik jest wyposażony w fotele i kanapy, stolik do kawy, biurko oraz telewizor.

Apartament typu suite posiada wyposażoną kuchnię lub elegancki i wygodny aneks kuchenny. Oczywiście, łazienka w takim typie apartamentu jest odpowiednio duża i komfortowa.

Na apartamenty typu suite przeznaczane są na ogół najlepsze miejsca hotelowe – z odpowiednim widokiem z okna (w zależności od szerokości geograficznej), z dala od szumu ulicy lub nieatrakcyjnych przestrzeni wokół.

Niektóre apartamenty typu suite mają więcej niż jedną sypialnię i są dedykowane rodzinom z dziećmi lub grupie znajomych wspólnie wypoczywających. Oznaczenia takich apartamentów to odpowiednio A1- dla apartamentów z jedną odrębną sypialnią i A2 – dla apartamentów z dwiema sypialniami.

Ceny takich apartamentów są stosunkowo wysokie, lecz w przeliczeniu na osobę, przy większej ilości osób goszczących w nich jednorazowo mogą okazać się bardzo atrakcyjne.

Apartament typu junior suite.

Tym określeniem oznacza się wygodne i duże pokoje o wyższym standardzie, w których strefa jadalna i wypoczynkowa są specjalnie wydzielone.

Oddzielenie części sypialnej w takim apartamencie może być umowne – innym kolorem ściany, mini ścianką działową, kwiatami, zasłonami, przesuwanymi panelami, parawanami. Czasami na część sypialną przeznaczane jest mniejsza część pomieszczenia. Mieści się w niej odpowiednio szerokie i wygodne łóżko oraz stoliki nocne.

Druga część pokoju typu junior suite służy wypoczynkowi. W zależności od standardu hotelu- mogą być to fotele i stolik lub kanapa i stolik z komfortowo ustawionym telewizorem.najczęściej mają aneks kuchenny, lecz można spotkać wygodnie urządzoną mini kuchnię. Łazienka również ma podwyższony standard.

Pokoje junior suite dysponują również łazienkami o podwyższonym standardzie.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN