Rymanów Zdrój – atrakcje nie tylko dla kuracjuszy

Rymanów-Zdrój to znane i cenione uzdrowisko zlokalizowane w południowo-wschodniej Polsce, usytuowane w dolinie rzeki Tabor. Kuracjusze tłumnie przybywają tu od lat do sanatoriów, gdzie terapię klasycznymi zabiegami rehabilitacyjnymi, wspomaga się poprzez picie tutejszych wód leczniczych oraz mineralnych. Malownicze miasteczko – pełne szlaków pieszych i rowerowych – przyciąga również zwykłych turystów, którzy zapragnęli aktywnie wypocząć na łonie przyrody. Na ogół jeden dzień to zbyt mało, by na spokojnie odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca, jakie skrywa okolica. Piesze wędrówki – choć satysfakcjonujące – potrafią wycieńczyć nawet wprawionego w marszach wędrowca. Dlatego warto już na etapie planowania wycieczki, zadbać o rezerwację noclegu w Rymanowie Zdroju z wyżywieniem, tak by zapewnić sobie miejsce wypoczynku i bezpiecznego schronienia. 

Rymanów Zdrój – uzdrawiająca moc wody

Wybierając się do Rymanowa Zdroju, pamiętajmy, by zabrać ze sobą kilku pustych butelek. Tutejsze naturalne wody lecznicze i mineralne cieszą się dobrą sławą w całej Polsce. Uważane są za miejscowy skarb – cenny dar ziemi. Nie dziwi więc widok ludzi ustawiających się w sznurku kolejki do źródełka Marysieńka, by napełnić swoje pięciolitrowe bańki. To neutralna w smaku woda, której w Rymanowie można spróbować, w związku z tym mocno rozchwytywana. Pozostałe pozostawiają raczej specyficzny posmak na podniebieniu, co poniektórych może skutecznie zniechęcić do dalszych degustacji. Należy jednak przełamać pierwsze nieprzyjemne odczucia i wypić, choć po małym kieliszeczku każdej z jedenastu oferowanych wód. Warto przy tym rzucić okiem na wskazania lecznicze danego trunku i wyobrazić sobie jak uzdrawiająca moc źródła rozpływa się po naszym ciele. Wtedy każdy leczniczy haust okaże się smacznym doznaniem. Niektóre z wód można dostać w formie zabutelkowanej, np. na straganach rozlokowanych w miasteczku. Celestynkę często można zakupić w bufecie zajazdu lub innego miejsca, w którym rezerwowaliśmy nocleg w Rymanowie Zdroju z wyżywieniem.  

Rymanów Zdrój – rozbudowana baza noclegowa

Rymanów-Zdrój to miasteczko otwarte na turystę. Pensjonaty, hotele, zajazdy oraz pokoje w agroturystyce – nie trudno znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Szeroka oferta noclegów w Rymanowie Zdroju z wyżywieniem lub bez – sprawia, że coraz częściej młodzi ludzie wybierają właśnie ten zakątek Polski na miejsce wypoczynku. Multum prozdrowotnych atrakcji przyciąga aktywnego turystę. Szlaki piesze oraz rowerowe, pijalnia leczniczych wód, tężnia solankowa – a wszystko to w pięknych okolicznościach podkarpackiej przyrody. Więcej informacji na temat Rymanowa znajduje się na stronie https://www.rymanowzdroj.net/.