Wycieczka grupowa do Krakowa – plan działań

Grupy zroganizowane szukają w Krakowie noclegu, posiłków, dogodnego transportu, ale przede wszystkim atrakcji, cześto w przypadku wycieczek szkolnych doprawionych edukacją. Jak zaplanować wyjazd do stolicy Małopolski?

Noclegi dla grup zorganizowanych – Kraków

Nocleg jest jakby „bazą wypadową”. Dlaczego warto dobrze poszukać, zanim zdecydujemy się na konkretnego usługodawcę? Lista powodów jest długa:

  • Dobry nocleg w Krakowie dla grup zorganizowanych, to dobra lokalizacja. Dlaczego jest to tak ważne? Chodzi o czas. Wspominanie o tym, może komuś nieco obrzydzić samą ideę turystyki, jako ściśle ułożonego planu, który trzeba zrealizować punkt po punkcie (najlepiej niech jeszcze będzie ich jak najwięcej) niezależnie od sił i nastroju uczestników. Nic z tych rzeczy – jest wręcz przeciwnie. Po prostu trzeba znaleźć taką lokalizację, z której będziemy mieć wszędzie blisko i nie będziemy się niczym martwić. Przykładem jest tu hostel w Krakowie Draggo. Dwie minuty pieszo na rynek, osiem minut na Wzgórze Wawelskie. Chyba nie ma bardziej optymalnych warunków.
  • Częścią dobrej lokalizacji jest bliskość miejsc związanych z transportem publicznym lub parkingami. Ten wątek rozwiniemy w kolejnym akapicie.
  • Nocleg dla grup zorganizowanych w Krakowie wcale nie musi być drogi, aby był dobry. Hostel Draggo posiada przystępne ceny na tle konkurencji w zbliżonej lokalizacji.
  • Dobre miejsce noclegowe jest miejscem schludnym, nowoczesnym, z dostępem do łazienek i WC w wystarczającej liczbie. Każdy pokój w hostelu Draggo podsiada indywidualna łazienkę. Pomocne na pewno będzie także, że w każdym pomieszczeniu sypialnym jest: WiFi, szafki, indywidualne sloty do ładowania i lampki nocne.

Transport

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, duże znaczenie dla planu wycieczki ma transport. Ten możemy podzielić na dwie grupy – Do Krakowa/Z Krakowa oraz wewnątrz miasta. W przypadku tego pierwszego mamy do wyboru samochód, kolej, autobusy, samolot. Ten ostatni będzie raczej opcją dla osób, które przylecą z zagranicy na lotnisko w Kraków-Balice. Do centrum mogą przyjechać np. wynajętym transportem prywatnym (busy), taksówkami.

Pociągi, autobusy i tramwaje

Nie ma także co ukrywać – centrum miasta nie jest (korki, parkingi) rajem dla samochodów osobowych. Kierowcy autobusów z kolei mogą nieopodal wysadzić pasażerów i pojechać na parking. Bardzo dobrą opcją (choć dostępną tylko części podróżnych) jest skorzystanie z kolei lub autobusów regularnie jeżdżących na danej trasie (ta druga opcja raczej dla bardzo małych grup i z wcześniejszą rezerwacją). Dworzec PKP i PKS jest zaledwie 15-20 minut od Starego Miasta, Tak więc można do hostelu Draggo przyjść nawet spacerem przez historyczne centrum Krakowa – chyba że wolimy wykorzystać komunikację miejską, której przystanki są położone nieopodal miejsca noclegowego.

Pomoc na miejscu

Warto zastanowić się, czy przejazd np. dwóch przystanków tramwajem nie jest lepszy niż specjalne zamawianie autobusu – przynajmniej w przypadku małych grup. Wiele dylematów pomoże rozwiązać obsługa hostelu. Zna ona miasto jak własną kieszeń i ze swojego sporego doświadczenia poleci (a także w razie potrzeby zarezerwuje) transport, który optymalnie wpisze się w nasze oczekiwania.