Historia niesamowitej Ukrainy

Gdziekolwiek pójdę w dowolne miejsce na świecie, nigdy nie mam problemu związanego z poszczególnymi osobami. Angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, a jeśli coś jest kiedykolwiek w drugim dialekcie, jest to niezawodnie angielski. W każdym razie było to aż mi poszło na Ukrainę w ostatnim czasie. Spośród wszystkich ostatnich krajów, na których byłem, Ukraina zajmuje pierwsze miejsce na liście miejsc, w których nikt nie mówi po angielsku.

Bariera językowa

Obecnie nie jestem urlopowiczem, który prosi pobliskie osoby o znajomość mojego dialektu. Na ogół nie wykluczałbym nikogo, kto byłby biegły w języku angielskim, ponieważ ktoś z innego miejsca nie spodziewałby się, że będę znał jego dialekt. Jednocześnie, biorąc pod uwagę, jak wszechobecny angielski jest tak szeroki i szeroki, jak to możliwe, w znaczących społecznościach miejskich większość osób może coś powiedzieć, więc jestem stale zaskoczona i zachwycona, gdy ludzie nie mówią po angielsku. Pewnej nocy właściciel mojego hostelu w Kijowie zaproponował mi przyjemną ukraińską restaurację i zapytałem, czy rozmawiają tam po angielsku. Jego reakcja? „Jesteś na Ukrainie, stary. Nikt tu nie mówi po angielsku. ”Ale zgadnij co? Brak angielskiego nie zniechęcił mnie do Ukrainy.

Bądź kreatywny dzięki komunikacji

Prawdę mówiąc, w obliczu ogromnego pisma, które jest cyrylicy, i nikogo w pobliżu, by rozmawiać po angielsku, Ukraina bardzo mnie podnieciła. Podczas gdy trudno było poruszać się po okolicy i prosić o pomoc, wziąłem na to uwagę. Przez 20 minut wpatrywałem się w rozkład jazdy pociągów, aby ocenić, który pociąg był rzeczywiście mój. Byłem innowacyjny, kiedy próbowałem rozmawiać z osobami. Wskazałem tonę na rzeczy, których potrzebowałem. Uwielbiałem test. Pomimo faktu, że byłem tam przez tydzień, wyobrażam sobie, że właśnie dlatego tak bardzo uwielbiałem Ukrainę. To było takie wyzwanie i wspaniałe doświadczenie . Co więcej, im większy exploit i im większe wyzwanie, tym bardziej czuję, że podróżuję, odkrywam i patrzę w świat.

Więcej z Ukrainy

W każdym razie Ukraina miała znacznie więcej do zaoferowania niż tylko granicę dialektu. Właśnie widziałem Lwów i Kijów, ale były to niezwykle fascynujące obszary miejskie. Była mieszanka zaawansowania, starego radzieckiego planowania strukturalnego i wspaniałych parków. Małe babcie babuszki spacerowały po młodych damach noszących Pradę i rosyjskie prawosławne święte miejsca, które zaśmiecone były złotem i stożkami, były obfite, ale symbolizowały głębokie poczucie pewności siebie. Uwielbiałem też ukraińskie wyżywienie. Byłem zdumiony, jak cudownie było. Spodziewałem się obfitego, nudnego jedzenia z mięsa i ziemniaków. Jednak barszcz, blintze, pierogi ziemniaczane i mięso były smaczne. 

Zawierało wiele tłumaczeń ustnych. Tydzień wcale nie był zbyt krótki. Szczególnie muszę jechać do Odessy, odwiedzić wschodnią Rosję i udać się na Krym. W każdym razie, biorąc pod uwagę granicę dialektu, myślę, że najpierw muszę się uczyć niektórych rosyjskich wyrażeń. Ukraina jest oszałamiająca pomimo większości problemów z dialektem.

One thought on “Historia niesamowitej Ukrainy

  1. Prawdę mówiąc, w obliczu ogromnego pisma, które jest cyrylicy, i nikogo w pobliżu, by rozmawiać po angielsku, Ukraina bardzo mnie podnieciła. Podczas gdy trudno było poruszać się po okolicy i prosić o pomoc, wziąłem na to uwagę. Przez 20 minut wpatrywałem się w rozkład jazdy pociągów, aby ocenić, który pociąg był rzeczywiście mój.

Dodaj komentarz