Praktyczne porady dla podróżujących busem

W ostatnich latach branża turystyczna przeżywa istny bum. Polacy coraz częściej decydują się na podróżowanie zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Wygodne podróżowanie, a jednocześnie nadal gwarantujące kameralność zapewniają busy 9 osobowe.

Jako, że lubimy dzielić się z najbliższymi nam ludźmi pozytywnymi wrażeniami i emocjami bardzo często na towarzyszy naszych podróży wybieramy najbliższe grono rodziny lub znajomych.

W przypadku grupowych wyjazdów, wynajem busa na wakacje sprawdzi się rewelacyjnie. Pozwoli on nie tylko rozłożyć koszty jego wynajęcia na wszystkich podróżujących, ale także zapewnia wygodną podróż, co przy dłuższych trasach jest nieocenionym udogodnieniem.

W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wynajmowaniu busa 9 osobowego.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Niezwykle istotną sprawą podczas poszukiwania idealnego środku transportu na nasz wyjazd jest bezpieczeństwo tych, którzy będą nim podróżowali. Dlatego przed skorzystaniem z usług wypożyczalni, warto najpierw się z nią skontaktować https://www.kuszewski-busy.pl/kontakt i zapytać o następujące kwestie:

Rocznik busa i jego wpływ na cenę wynajmu

Powszechnie wiadomo, że im starszy bus tym cena bardziej spada. Kierowanie się jednak wyłącznie ceną przy wynajęciu busa nie jest najlepszym pomysłem. Wybierając „nowszy” pojazd istnieje większe prawdopodobieństwo  bezpiecznego przejazdu dla wszystkich podróżujących. Poza tym nowsze pojazdy oferują więcej opcji, co również poprawia komfort jazdy.

Rodzina podczas wakacji z busem wynajętym w wypożyczalni Kuszewski Wrocław

Elektroniczne ograniczenie prędkości i limit kilometrów

Przez wielu podróżujących szukających busa na swój wyjazd uważany za zbędny luksus i sztuczne nabijanie pieniędzy po przekroczeniu limitu kilometrów. To mylny pogląd. Jeżeli bus wyposażony jest w obie te opcje można to uznać za ogromny plus. Jest to bowiem sygnał dla klientów, że wypożyczalnia poważnie podchodzi do oferowanych przez siebie usług i dba o bezpieczeństwo podróżnych. Dzięki elektronicznemu ograniczeniu prędkości i limitowi kilometrów można bez problemu sprawdzić, czy silniki nie zużyły się i nadal pozostają sprawne. To daje, jakże istotne w czasie podróży poczucie bezpieczeństwa.

Ciśnienie w oponach

Aby bus dowiózł swoich podróżnych do celu musi mieć sprawnie działające opony. Jednym z udogodnień jest tzw. czujnik kontroli ciśnienia, co pozwala zachować optymalne warunki jazdy.

Jeżeli w busie występuje problem zbyt niskiego ciśnienia w oponach może to zagrażać bezpieczeństwu podróżnych. Może bowiem o kilkanaście metrów wydłużyć drogę hamowania pojazdu na mokrej nawierzchni, a zatem opóźnia reakcje pojazdu, co w konsekwencji może doprowadzić do groźnego wypadku. Niskie ciśnienie w oponach może również spowodować, że będą one bardziej wrażliwe na awarie. Istnieje również prawdopodobieństwo wystąpienia nadsterowności oraz podsterowności samochodu.

Systemy ABS + EBV + wspomaganie nagłego hamowania

Te systemy stanowią pomoc kierowcy w przypadkach, gdy sytuacja zmusza go do nagłego i niespodziewanego hamowania. Systemy te sprawiają, że koło nie blokują się w trakcie zatrzymywania się pojazdu, zapewniają sterowność i stabilność w czasie gwałtownego hamowania.

ESC + extended grid

Odpowiadają za stabilizację pojazdu na zakręcie oraz odpowiadają za hamowanie kół w czasie wykrycia przez niego możliwości wypadnięcia auta przy pokonywaniu zakrętu.

System Isofix – z myślą o najmłodszych

System ten pomaga na bardziej precyzyjne zamontowanie fotelika samochodowego w pojeździe.

O co warto zadbać, by nasza podróż była przyjemniejsza?

Gdy zadbamy już o bezpieczeństwo podróży wszystkich uczestników warto zadbać również o komfort i wygodę w czasie jazdy. Oto kilka z najważniejszych udogodnień, dzięki którym odpoczniesz już w trakcie podróży.

Nawigacja

W trakcie odkrywania nowych i nieznanych nam do tej pory miejsc warto zaopatrzyć się w nawigację.

Tempomat

W trakcie podróży warto również pomyśleć o kierowcy. Jemu też należą się jakieś udogodnienia, które pozwolą przynajmniej w minimalnym stopniu zniwelować poziom zmęczenia.

Podłokietniki dla każdego

Większości wydaje się, że tak banalna sprawa jak podłokietniki nie są na tyle istotną sprawą, aby o nich mówić, albo się o nie wykłócać. Mimo ich nie ważnej i mało istotnej roli pomagają nam minimalnie poprawić komfort naszej podróży.

Przyciemniane szyby – ulga w letnie upały

Wakacyjne wyjazdy wiążą się też z dużo wyższą temperaturą, co dla podróżujących bywa męczące. Przyciemniane szyby mogą przynieść im ulgę zwłaszcza, gdy współpracuje z klimatyzacją.

Ręczny przełącznik klimatyzacji

Mówi się, że nie da się wszystkim dogodzić. To prawda, dlatego warto aby każdy miał możliwość ręcznego ustawienia działania klimatyzacji.

Więcej ciepła – czyli o roli dodatkowej nagrzewnicy

Element doceniany przede wszystkim przez podróżujących zimą. Podstawowe wyposażenie busów nie radzi sobie najlepiej z ogrzaniem wnętrza auta, ogrzewanie również nie daje takich rezultatów, jakich oczekiwaliby klienci. Dlatego jednym z lepszych pomysłów w tym przypadku jest inwestycja w dodatkowe nagrzewnice.

Muzyka jest dobra na wszystko

Gdy podróż dłuży ci się niemiłosiernie a brakuje ci już pomysłów na nudę, radio zadba o odpowiednią rozrywkę dla ciebie. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby busy posiadały radia z wbudowanym wejściem USB, które pozwala na słuchanie radia, ale także swojej ulubionej muzyki poprzez podłączenie do wejścia pendriva.

Ile to właściwie kosztuje?

Ceny wynajęcia busa wahają się. Jest to przede wszystkim uzależnione od ilości dni. Przy wyjeździe weekendowym doba wypożyczenia busa to około 250 zł. Przy dłuższym wyjeździe można liczyć na drobny rabat i doba kosztuje już 180 zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszty paliwa oraz opłaty drogowe w zależności od miejsca, gdzie chcemy spędzić wakacje.

Czy wynajem busa osobowego na weekend, wakacje, majówkę czy ferie zimowe się faktycznie opłaca? W ostatnim już podpunkcie poruszymy kwestię kosztów związanych z wynajmem busa osobowego na wyjazd.

Zarówno wynajęcie busa, jak i jazda samochodem osobowym wiąże się z kosztami. Jednak w przypadku busa koszty można podzielić między wszystkich podróżujących. 

Podróż to niezwykła przygoda. Nie pozwól, aby nieodpowiedni środek transportu odebrał Ci możliwość cieszenia się nią w pełni!