Wyrwij się z domu na weekendowy piknik

Jak przyjemnie spędzić wolny weekend? Najlepiej na świeżym powietrzu. Piknik to świetna opcja na romantyczną randkę, rodzinną wycieczkę, imprezę w gronie przyjaciół. Jak zorganizować taki wyjazd, by naprawdę dobrze się bawić?

Piknik w lesie

Niezależnie od miejsca zamieszkania, gdzieś w pobliżu niemal na pewno jest las. Biwakować w lesie może każdy, choć tylko w miejscach do tego wyznaczonych – przed wyjazdem trzeba to sprawdzić w wybranym nadleśnictwie. Nocleg można zorganizować na polu namiotowym albo wydzielonym kempingu, w wielu lasach dostępna jest także opcja nocowania w leśniczówce.

Piknik w lesie to nieograniczony kontakt z przyrodą, cisza, świeże powietrze i dużo prywatności. Mając zgodę nadleśnictwa można nawet zorganizować ognisko. Warto szukać lasów położonych blisko wody, wtedy dodatkową atrakcją weekendowego wypadu będzie pływanie albo łowienie ryb.

W plecaku na piknik w lesie muszą się znaleźć środki przeciw komarom i kleszczom, ciepły koc, śpiwór, wygodne sportowe ubrania i nieprzemakalne buty, a po zakończonym pikniku zajmowany teren trzeba posprzątać.

Piknik na działce

Równie przyjemną miejscówką na weekendowy piknik jest działka. To wprawdzie znacznie mniejszy teren niż las, ale na działce też można cieszyć się swobodą dużo większą niż w miejskim parku czy na balkonie. Piknik na działce to przede wszystkim grill, a jeśli chcemy imprezować do późnych godzin nocnych, przyda się rozkładany namiot, pod którym można schować stół oraz ławy do siedzenia.

Piknik w ośrodku wypoczynkowym

Nie mamy działki, a nocowanie w lesie wydaje się mało bezpieczne? Dobrym wyborem będzie ośrodek wypoczynkowy pod miastem, jak na przykład Rancho pod Bocianem, oddalone od stolicy o zaledwie 20 km. Ośrodek leży w samym sercu rozległych terenów zielonych, więc bez problemu goście mogą zorganizować sobie piknik pod gołym niebem, z dala od innych gości.

Plusem takiego wyjazdu jest możliwość skorzystania z innych atrakcji – na terenie ośrodka jest restauracja plenerowa, staw do pływania łódkami bądź kajakiem, pole do gry w paintball, boiska, ścianka wspinaczkowa. Często też dla gości organizowane są przeróżne warsztaty, na przykład gotowania.

Imprezy plenerowe

Piknik na świeżym powietrzu to stały element dużych imprez plenerowych, które w sezonie wakacyjnym odbywają się w każdy weekend, wystarczy sprawdzić aktualne propozycje w najbliższym regionie. Takie pikniki często są tematyczne, na przykład naukowe albo połączone z pokazem lotniczym, trzeba się jednak liczyć z dość dużym tłumem, a nocleg może być droższy i wymagać wcześniejszej rezerwacji.