Jak oszczędzać pieniądze w trakcie podróżowania

Każdy lubi podróżować po świecie i wielu osobom zależy na tym, aby móc robić to jak najtaniej. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym uda Ci się istotnie oszczędzić na podróżach, nie tracąc przy tym na ich jakości. Oczywiście nie bez znaczenia jest to, w jakie miejsce na świecie się udajemy. Są kraje, gdzie tak naprawdę wszystko jest drogie, a są także takie, gdzie znalezienie oszczędności nie stanowi dużej gimnastyki czy trudnej łamigłówki. Jakie zatem sposoby na tanie podróże są najlepsze? Co tak naprawdę możemy zrobić, aby zaoszczędzić większe kwoty nie rezygnując ze zwiedzania świata? Sprawdźmy to poprzez analizę najlepszych sposobów na oszczędności w czasie podróży!

Picie wody, zwłaszcza w ciepłych krajach

Wycieczka do gorących i upalnych krajów, takich jak Izrael, Hiszpania, Grecja czy Włochy oznacza, że będziemy pić więcej wody, niż w Polsce. Upał sprawia, że dużo się pocimy, a później musimy uzupełnić płyny w naszym organizmie. W obliczu takiej sytuacji nie ma sensu cały czas płacić za wodę kupowaną w sklepie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest butelka wielorazowa, którą będziemy mogli wielokrotnie napełniać i bez przerwy jej używać. Jeśli woda się skończy, kiedy jesteśmy w mieście, wówczas bez problemu uzupełnimy ją w restauracjach, barach lub korzystając po prostu z ujęć wody pitnej. Jest to doskonałe rozwiązanie, które znacząco obniży nasze koszty podróży. W niektórych krajach, przykładowo w Izraelu, duża butelka wody potrafi kosztować nawet do 10 zł. Lokalni handlarze wiedzą, że spragnieni turyści są w stanie dużo zapłacić za schłodzoną wodę w upalny dzień. Nie trać pieniędzy w taki sposób, butelka wielorazowa pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które można łato stracić w czasie wakacyjnego wyjazdu.

Przygotowywanie posiłków

W trakcie wakacji bardzo dużo pieniędzy wydajemy na jedzenie. Lepiej jest samodzielnie przygotowywać posiłki, gdyż ceny w restauracjach za granicą bywają zawrotne. Oczywiście na wakacjach chcesz odpocząć i nie chcesz gotować codziennie. Najlepszym rozwiązaniem jest zamawianie obiadu w restauracjach. Pozostałe posiłki, czyli śniadanie, kolację i przekąski możemy już przygotować samodzielnie, zwłaszcza jeśli w miejscy gdzie nocujemy jest dostępna kuchnia. Wówczas możesz także zrobić sobie kanapki na cały dzień i zwyczajnie zabrać je ze sobą. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy, które byś po prostu przejadł. Kupując w lokalnych marketach zawsze przeliczaj ceny z obcej waluty na złotówki, tak abyś za każdym razem wiedział ile zapłacisz za zakupy.

Transport publiczny

Kolejna kategoria wydatków w podróży to przejazdy. Dobrze jest jeszcze przed wyjazdem sprawdzić wszystkie połączenia, z których będziemy korzystać. Zwykle wcześniejszy zakup biletów przez Internet oznacza niższą cenę podróży. Zalecane jest skorzystanie z tej opcji, tak aby za ten sam przejazd zapłacić mniej, niż w przypadku kiedy będziemy kupować bilety na ostatnią chwilę. Również o wiele tańszym rozwiązaniem jest korzystanie z pociągów i autobusów, niż poruszanie się taksówkami, które nawet w Polsce są bardzo drogim środkiem transportu i można na nich dużo stracić.