Atrakcje nad morzem, które koniecznie musicie zobaczyć!

Jadąc nad polskie morze nie zawsze możemy liczyć na doskonałą, letnią pogodę. Czasem towarzyszą nam opady deszczu lub zbyt niska temperatura, by w satysfakcjonujący sposób spędzić wolny czas na pobliskiej plaży. Na takie okoliczności stworzyliśmy listę niebanalnych atrakcji, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy niejednego dziecka! Zresztą rodzice również powinni być zadowoleni. Oto one!

Niepogoda nie wyklucza kąpieli

Z pomocą przychodzą parki wodne. Zarówno dzieci, jak i dorośli z pewnością wspaniale spędzą czas w jednym z nadmorskich aquaparków. Gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja, wcale nie trzeba rezygnować z kąpieli. Wystarczy wybrać się np. do Redy. To właśnie tu powstał niezwykły obiekt, który prócz komfortowych miejsc pływackich, oferuje dodatkowo możliwość zobaczenia żywych rekinów. Te zlokalizowane są m.in. w pobliżu 60-metrowej zjeżdżalni. A właściwie – w samym jej centrum. Bowiem tunel, którym można zjechać, prowadzi dokładnie przez miejsce, w którym pływają najprawdziwsze Żarłacze Czarnopłetwe. Można poczuć się niemal tak, jakby zjeżdżało się prosto do nich.

Będąc w okolicach Jarosławca warto z kolei wybrać się do pobliskiego parku rozrywki. Można skorzystać nie tylko z ogromnego basenu o powierzchni ok. 1700 metrów kwadratowych, ale i spróbować swoich sił w sztucznej, rwącej rzece czy odwiedzić grotę z wodospadami.

Co warto odwiedzić?

Będąc nad morzem z dzieckiem z pewnością nie można pominąć jednej z największych atrakcji. Taką z pewnością jest Ocean Park we Władysławowie. Na odwiedzających czekają m.in. figury wielu stworzeń morskich, w tym wieloryba o rzeczywistym rozmiarze. To doskonała okazja do zrobienia sobie zdjęcia i porównania, jak niewielki jest przy nim człowiek. Dzieci będą miały także nie lada zabawę badając kolejne ciekawostki morskie w wirtualnej rzeczywistości czy ścigając się na specjalnie przygotowanym torze modeli zdalnie sterowanych.

Wybierając się na zachodnie wybrzeże warto pamiętać, by zobaczyć Ruiny kościoła w Trzęsaczu. Na własne oczy można przekonać się o sile natury. Kiedyś piękna budowla, a dziś to tylko jej pozostałość. Idąc brzegiem plaży, a później już na górze, szybko można przekonać się, że pozostała tam zaledwie jedna ściana. To miejsce dla ciekawej opowieści, którą na pewno zainteresuje się każdego dziecko.

Dla kochających zwierzęta

W szczególności te prehistoryczne. W Łeba Park można spotkać figury wielu dinozaurów. Te zostały zrekonstruowane do rzeczywistych rozmiarów. Z pewnością ucieszą niejednego miłośnika zwierząt. To doskonałe miejsce do zrobienia pamiątkowych fotografii i bezsprzecznie jedno z miejsc, które warto odwiedzić nad polskim morzem.

Bałtyk i okoliczne miejscowości to wiele możliwości atrakcyjnego spędzania czasu z dziećmi. Nawet przy niepogodzie – nie warto się zrażać. Zawsze znajdzie się coś godnego uwagi i koniecznego do odwiedzenia! Sprawdź miejsca, w których dzieci będą miały sporo zabawy z samego pobytu – https://www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-nad-morzem.