Chorwacja autokarem – jak wybrać najlepszą ofertę?

Malownicza Chorwacja to popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Gdy zamierzasz wypoczywać właśnie tam, sprawdź oferty transportu online!

Do Chorwacji można dostać się wieloma sposobami. Najpopularniejsze z nich są dwa – samolot oraz autokar. Podczas gdy podróż samolotem jest szybka, to jednak jest dość droga. Tańszą alternatywą jest autokar. Do kraju jak Chorwacja autokar dojeżdża w średnio około 22-23 godziny. Gdzie warto kupić tanie bilety na autokar do Chorwacji? Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę przed rezerwacją?

Wyposażenie autokaru

Aby podróż autokarem do Chorwacji była komfortowa, warto zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie pojazdu. Dzięki temu można dojechać na miejsce wygodnie i bezpiecznie.

Najlepiej, aby autokar był wyposażony w:

  • pasy bezpieczeństwa
  • klimatyzację
  • WC
  • wodę do dyspozycji
  • gniazdka do ładowania telefonu

Z rodzajem i wyposażeniem autokarów na podróż do Chorwacji można zapoznać się bliżej na stronach internetowych przewoźników, dlatego warto sprawdzić ją przed wykonaniem swojej rezerwacji biletów.

Przewóz bagażu w autokarze

Do kraju jak Chorwacja autokar wiezie nie tylko pasażerów, lecz także ich bagaże, dlatego warto zwrócić uwagę, jaki jest limit wagowy oraz liczbowy bagażu.

Najlepiej, aby przewoźnik pozwalał na przewiezienie dużego bagażu o wadze do około 30-35 kg albo też o pojemności 110 l. Taki bagaż powinien znajdować się w cenie biletu. Gdy natomiast podróżujący ma dodatkowy bagaż o podobnych gabarytach, najczęściej trzeba za niego dopłacić. W cenę nie wlicza się bagaż podręczny, czyli ten, który można zabrać ze sobą do autokaru – należy pamiętać o tym, że nie może mieć on dużych gabarytów.

Opinie na temat przewoźnika

Wybierającym się do kraju jak Chorwacja autokar powinien zapewniać nie tylko maksymalny komfort, ale także bezpieczeństwo. Stąd tak ważne jest zapoznanie się z opiniami na temat przewoźnika.

Opinie na temat firm autokarowych można znaleźć obecnie przez internet, dlatego warto zapoznać się z nimi przed zakupieniem biletu.

Rezerwacja biletów przez internet

Dużym plusem przy poszukiwaniu najlepszej oferty jest też możliwość zakupu biletów online. Dzięki temu nie trzeba telefonować do przewoźnika lub udawać się do jego biura osobiście, aby tam wykonać rezerwację biletów.

Gdy zatem zamierzasz wyjechać na wakacje na Chorwację, autokar to doskonały wybór, by zaoszczędzić pieniądze. Ceny podróży są kilkukrotnie niższe niż w przypadku lotu samolotem, a dzięki temu, że rezerwację można wykonać online, swój wypoczynek można zaplanować w domu!