Wyjazd za granicę – zakup odpowiedniego ubezpieczenia

Wybierając się na wczasy czy wycieczkę zagraniczną, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie na wypadek wszelkich, niespodziewanych sytuacji. Firmy zajmujące się tego typu usługami oferują bardzo szeroki zakres ubezpieczenia. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami. 

Dlaczego warto się zdecydować na zakup ubezpieczenia przed wyjazdem za granicę?

Ubezpieczenie za granicą to niezwykle ważna i istotna kwestia, której nie należy pomijać. Zabezpieczenie to wiąże się z wieloma zaletami jak np.:

  • wygodna możliwość zakupu – polisę Tueropa można otrzymać bardzo szybko, wystarczy tylko wskazać cel i datę, a także uzupełnić poszczególne dane na temat podróży i jej uczestników, 
  • niezwykle szeroki zakres – można zdecydować się na polisy, które pokryją koszty leczenia, ratownictwa, assistance, transportu, następstwa chorób przewlekłych itd. Z pewnością każdy może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie,
  • ochrona dotycząca COVID – 19 – dostępne ubezpieczenia gwarantują dodatkową ochronę w przypadku zachorowania na COVID – 19, 
  • bezgotówkowe rozliczenie – nie trzeba ponosić żadnych płatności za leczeni, a później czekać na zwrot pieniędzy. To ubezpieczyciel od razu pokrywa wszelkie wydatki.

Dużą zaletą jest także szereg niezwykle atrakcyjnych zniżek. Tańsze będą polisy m.in. dla grup liczących powyżej 10 uczestników, dla dzieci i młodzieży do 25 roku życia, dla rodzin składających się z 3 do 6 osób. 

O czym warto pamiętać podczas zakupu ubezpieczenia? 

Decydując się na zakup ubezpieczenia online w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego zakres. Spośród możliwych wariantów należy wybrać ten, najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. Dostępny jest np. wariant Basic, który pokrywa w całości koszty ewentualnego leczenia i ratownictwa, dotyczy także NNW, assistance, chorób przewlekłych i konsekwencji uprawnia sportu oraz ochronę przeciw COVID. Wariant ten kosztuje 4,5 zł za dobę. Z kolei ubezpieczenie Comfort oprócz wyżej wymienionych kwestii dotyczy także OC, zabezpieczenia bagaży podróżnych i przelotu samolotem. Ponadto wysokość możliwego ubezpieczenia jest znacznie wyższa. Koszt jaki musi ponieść ubezpieczony to 7 zł za dobę. Z kolei ubezpieczenie all inclusive swoim zakresem obejmuje te same kwestie, które ubezpieczenie Comfort, jednak jest droższe i wymaga opłaty 11 zł za dobę. 

Warto zaznaczyć o możliwości wykupienia ochrony dodatkowej car assistance, która  gwarantuje pomoc techniczną i pokrycie ewentualnych kosztów naprawy pojazdu.