Wakacje nad morzem? Najlepiej w Międzyzdrojach!

Międzyzdroje to znajdujący się na wyspie Wolin kurort nadmorski z doskonałą bazą noclegową. Turystów do Międzyzdrojów przyciągają przede wszystkim atrakcyjne położenie geograficzno-przyrodnicze, ale również inne atrakcje znajdujące się w mieście. Zobaczmy, dlaczego warto przyjechać do Międzyzdrojów.

Dlaczego warto odwiedzić molo w Międzyzdrojach?

Molo w Międzyzdrojach to mają 395 metrów długości wyjątkowa budowla. Przy wejściu na obszar Mola znajdują się 2 charakterystyczne białe wieżyczki. Molo w Międzyzdrojach ma stosunkowo długą historię. Pierwszy obiekt tego typu powstał już w 1885, roku jednak nie przetrwał on do naszych czasów. Dotychczasowe konstrukcje mola niszczyły sztormy, pożary, a nawet wysadzili je saperzy. Obecne molo powstawało etapami od 1994 roku. Na końcu mola znajduje się przystań dla statków, skąd możemy się udać w rejs po Zatoce Pomorskiej. Spacer w głąb morza po mola jest ciekawym doświadczeniem, podczas którego możemy podziwiać naprawdę fantastyczne widoki.

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach — miejsce na spacer

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach to świetne miejsce na spacer połączony z podziwianiem odciśniętych śladów dłoni gwiazd polskiej kultury. Aleja powstała w 1996 roku, od tamtego czasu co roku odbywa się Festiwal Gwiazd, podczas którego dodawane są kolejne odciski dłoni gwiazd. Przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach znajdują się też efektowne rzeźby.

Kawcza Góra — miejsce ze świetnym widokiem na Bałtyk

Na Kawcze Górze tuż obok krawędzi klifu stworzono punkt widokowy. Można się na niego dostać schodami z plaży lub czarnym szlakiem turystycznym, który przebiega przez jej wierzchołek. Widoki z Kawczej Góry zapierają dech w piersiach, warto się tam chociaż raz wybrać podczas naszego pobytu w Międzyzdrojach. Jest to też ciekawe miejsce, jeśli zależy nam na spacerze w cieniu. Zbocza Kawczej są zalesione, przez co w trakcie upału jest tam trochę chłodniej niż w innych niezacienionych miejscach.

Apartamenty w Międzyzdrojach

Jeśli zdecydowaliśmy się na spędzenie naszych wakacji w Międzyzdrojach, to właśnie stoimy przed ciężkim wyborem miejsca noclegowego. Zamiast wpisywać w wyszukiwarkę frazę „apartamenty Międzyzdroje”, lepiej sprawdźmy stronę Visito.pl, na stronie tej dostępnych jest aż 61 apartamentów w Międzyzdrojach. Strona ułatwia nam wyszukiwanie najlepszego apartamentu poprzez specjalne filtry wyszukiwania. Możemy wybrać interesującą nas liczbę pokoi, wyposażenie na stanie apartamentu, a nawet to, czy nasz apartament ma mieć basen saunę lub windę. Oprócz tego możemy ustalić maksymalną odległość naszego apartamentu np. od plaży. Te wszystkie przydatne funkcje znajdują się na stronie Visito.pl