Podróż do Chorwacji – czym najlepiej dojechać?

Chorwacja to piękny kraj. Niezapomniane widoki, kamieniste plaże, cudowne wyspy i wiele innych. Nic więc dziwnego, że jest to miejsce cenione przez turystów z całego świata. Warto choć raz w życiu odwiedzić Chorwację, szczególnie dlatego, że aktualnie podróż do Chorwacji jest prostsza niż kiedykolwiek. 

Czym zdecydowanie NIE podróżować do Chorwacji?

Wyborów sposobu dotarcia do Chorwacji jest całkiem sporo. Od lotu, przez samodzielną podróż autem, aż po wypełniony po brzegi autokar. Wszystkie te opcje mają swoje plusy, ale niestety posiadają również sporo wad. Lot do Chorwacji nie jest tanią opcją, a ponadto wybierając samolot jako środek transportu, bezpowrotnie żegnamy się z pięknymi widokami, jakie oferuje nam przyziemna trasa. W grę może wchodzić również awiofobia, czyli strach przed lataniem, na którą według statystyk może cierpieć nawet co trzecia osoba!

Autokar to zdecydowanie tańsze i spokojniejsze rozwiązanie. Pozwala ono również na podziwianie mijanych widoków… O ile akurat siedzi się przy oknie. Niestety powszechną wadą tego typu środków lokomocji jest przeludnienie. Autokary mogą pomieścić nawet ponad 50 osób i choć z logistycznego punktu widzenia jest to zaleta, w praktyce oznacza to nieprzyjemny tłok, zapach i ścisk. Takie atrakcje zdecydowanie nie mają związku z wyjazdem na wakacje czy urlop. 

Pozostaje samochód. Brak przeludnienia (o ile mamy odpowiednio duże auto), piękne widoki i żadnych wad autokarów czy samolotów. Oczywiście zero wad dla wszystkich, poza kierowcą, który po co najmniej kilkunastogodzinnym prowadzeniu samochodu będzie musiał zmierzyć się z absurdalnymi kosztami paliwa. Nie wspominając już o zmęczeniu, które po takiej podróży będzie trzeba nadrobić odpowiednim odpoczynkiem, skracając tym samym czas na zwiedzanie i cieszenie się wakacjami. 

Co więc wybrać? Busa! 

Bus to idealny środek do celu. Łączy bezpieczeństwo podróży, piękne mijane widoki oraz komfort jazdy. Nie wspominając oczywiście o braku zmęczenia po prowadzeniu pojazdu czy ogromnego rachunku za paliwo. Nowoczesne busy zwykle mieszczą do 10 pasażerów, przez co idealnie sprawdzą się jako transport dla całej rodziny, bez konieczności podróży z tłumem nieznajomych. Najlepsi kierowcy busów mogą pokonać trasę z Polski do Chorwacji już w 12 godzin, a więc nawet dwa razy szybciej, niż w przypadku tej samej trasy pokonanej autokarem. 

Warto wybrać przewoźnika zapewniającego tak zwaną usługę door-to-door. Polega ona na tym, że kierowca odbiera pasażera z dowolnego miejsca na danym obszarze i wysadza go dokładnie pod wskazany przez niego adres. Pozwala to uniknąć zakłopotania związanego z szukaniem drogi do hotelu czy rodziny. Wystarczy wsiąść do busa i po przyjemnej podróży wysiąść dokładnie w miejscu docelowym. 

Bezpieczny, szybki i wygodny dojazd do Chorwacji z usługą door-to-door to idealny sposób na rozpoczęcie udanych wakacji.