Planujesz wesele? Kraków i okolice mają najlepsze sale weselne. Znajdź idealną w 10 krokach

W okolicach Krakowa nie dość, że znajdziesz piękne okoliczności przyrody to także najlepsze sale weselne. Kraków i Częstochowa, a właściwie ich mieszkańcy znają się na weselnych trendach.

Określ, kiedy ma być wesele. Kraków i okolice są piękne o każdej porze roku

Po zaręczynach przychodzi pora na planowanie wesela. Jest to długotrwały proces obfitujący w wiele trudnych decyzji, ale jednocześnie może sprawić radość i zapewnić niezapomniane wspomnienia. Na samym początku przemyślcie orientacyjny termin wesela.

Każda pora roku zapewniania niesamowitą aurę i może stanowić ciekawe tło do sesji plenerowych. Ale także atrakcję dla gości, którzy odwiedzą w tym dniu dom weselny. Kraków i jego okolice mogą pochwalić się wieloma salami weselnymi, które położone są w zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Jednym z nich jest hotel Poziom 511 ze swoją bogatą ofertą weselną.

Zaplanuj listę gości. Sale weselne z okolic Krakowa pomieszczą wielu gości

Mając przemyślany wstępny termin wesela, w następnej kolejności oszacujcie orientacyjną listę gości. Na tym etapie kluczowe jest określenie jedynie przybliżonej ilości gości. Pomoże wam to w szukaniu sali weselnej, która oferuje przestrzeń o odpowiednich rozmiarach.

Wybierz miejsce – restauracja i sala weselna z Krakowa czy okolic?

Mieszkając na co dzień w stolicy Małopolski możecie postawić na pewniaki. Duże miasto to nieograniczona paleta możliwości wyborze restauracji na wesele i pewnie wygoda dla mieszkających w tym samym mieście gości. Ale dlaczego robić to, co wszyscy i wybierać te same sale weselne? Kraków, owszem, ma bogatą ofertę restauracji na wesele, ale ich ceny też są wielkomiejskie.

Wyróżni Was sala weselna! okolice Krakowa to piękne widoki i nietuzinkowe miejsca

Wystarczy wyjechać za rogatki miasta, aby trafić na oryginalne sale weselne. Okolice Krakowa to przecież bliskość natury, jurajskie wapienne skały i widok na majestatyczne Tatry. Aż żal nie skorzystać z takiego otoczenia, prawda?

Plener czy sala weselna? Okolice Krakowa skrywają wiele perełek

Poszukując sal weselnych poza miastem, staniecie zapewne przed dylematem czy przyjęcie weselne zrobić we wnętrzu restauracji, w plenerze, a może w przeszklonym namiocie? Pracownicy domów weselnych są do waszej dyspozycji. Ich kreatywność, ale także dostęp do wielu gadżetów weselnych jest niemalże nieograniczony. Mogą więc zrobić imprezę weselną w zaproponowanym przez was miejscu i w każdej stylistyce.

Macie swój styl? Sala weselna może go odzwierciedlać

Marzycie o weselu w określonym stylu? Jeżeli przykładacie wagę do detalu i oryginalnych rozwiązań wnętrzarskich oraz architektonicznych to szukajcie właśnie takiej sali weselnej. Niech jej wnętrze i otoczenie pokazuje Wasz gust i upodobania. W końcu to Wasz dzień i wy się macie czuć wyjątkowo. A designerska, elegancka czy nowoczesna sala weselna ma w tym pomóc.

Oglądajcie zdjęcia w internecie, szukajcie opinii gości o salach weselnych

Na wstępnym etapie zróbcie research w internecie. Oglądajcie zdjęcia wnętrz sal weselnych oraz poczytajcie opinie na ich temat umieszczone w sieci. Na tej podstawie wyselekcjonujcie kilka, aby je odwiedzić i opinie skonfrontować z rzeczywistością.

Zobacz salę weselną na żywo – zwracaj uwagę na detale

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, odwiedźcie wybrane wcześniej restauracje. Obsługa chętnie odpowie na pytania i oprowadzi po wnętrzu sali na wesele. Kraków, ale i miejsca z okolic Krakowa mają niepowtarzalny styl. Ich właściciele mieli odwagę i pomysł na aranżację, co widać w nonszalanckim wystroju wnętrza i doborze dodatków. W efekcie powstały wyjątkowe miejsca, które spełnią najbardziej wyszukane gusta weselników.

Sprawdźcie menu, spróbujcie potraw

Oglądając salę weselną zapytajcie o menu, a najlepiej degustujcie serwowane tam potrawy. W końcu jedzenie na weselu to jedna z ważniejszych rzeczy. Obojętnie czy będzie to kuchnia tradycyjna, regionalna czy eksperymentalna, najważniejsze, aby było smacznie.

Poznajcie aktualne trendy ślubne i zainspirujcie się nimi

Moda ślubna i proces planowania całej oprawy weselnej to potężny biznes. Tu też obowiązują pewne zasady, kanony i trendy. Nie musicie ślepo za nimi podążać, ale zainspirować się warto. Od stroju, fryzury, bukietu ślubnego, po wygląd tortu i wystroju wnętrz, którymi dysponują sale weselne. Okolice Krakowa i Częstochowy to prawdziwy raj dla planujących wesele. Korzystajcie z tego!

Dodaj komentarz