W czasie deszczu dzieci się… nie nudzą!

To nieprawda, że w czasie deszczu dzieci się nudzą! O ile zapewnimy im ciekawe atrakcje, mogą fantastycznie spędzić czas, korzystając z licznych zakopiańskich atrakcji. Jeżeli wybraliście się w góry, a pogoda postanowiła, że nie będzie Was rozpieszczać, nic straconego! Skorzystajcie z naszej listy miejsc godnych polecenia i bawcie się dobrze nawet w pochmurne dni.

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Niedawno odremontowane Centrum Tatrzańskiego Parku Narodowego to miejsce, w którym można zobaczyć liczne zbiory dotyczące przyrody oraz jej ochrony, obejrzeć filmy przyrodnicze, a także zobaczyć największą makietę Tatr. Na uwagę zasługuje również kino 4D, które jest doceniane szczególnie przez młodszych odbiorców. To miejsce, które idealnie pasuje do stwierdzenia “nauka przez zabawę”.

Be Happy Museum

Muzeum szczęścia i iluzji z pewnością skradnie nie tylko dziecięce serca. Kolorowe przestrzenie przepełnione są licznymi eksponatami, których nie tylko można dotykać, ale także siadać na nie, kłaść się, skakać, robiąc przy tym zabawne zdjęcia. To muzeum zdecydowanie nie przypomina miejsca, w którym trzeba zachowywać się cicho i uważnie przyglądać się eksponatom. Tutaj nie ma miejsca na nudę, a dobra zabawa nigdy się nie kończy.

Podwodny Świat

Idealne miejsce dla każdego małego (i dużego!) miłośnika wodnych zwierząt. Ciekawe gatunki ryb oraz garść ciekawostek na ich temat pozwolą wypełnić czas podczas deszczowych, pochmurnych dni.

Aqua Park

Doskonała rozrywka dla całej rodziny! Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tutaj tory pływackie, baseny rekreacyjne z kaskadami, gejzerami, przeciwprądami i biczami, wodne masaże, jak również kompleks zjeżdżalni.

Muzeum Oscypka

Fantastyczne miejsce poświęcone najbardziej lubianemu na całym świecie, najbardziej znanemu góralskiemu serkowi, jakim jest oscypek. Pozwoli dowiedzieć się nieco więcej na temat jego historii oraz sposobu wytwarzania, ale także zachęci do własnoręcznego przygotowania smakowitego sera.

Myszogród

Świetna atrakcja, która dostarczy niesamowitych wrażeń, pozwalając obserwować myszki jeżdżące pociągiem, latające statkiem kosmicznym, ukryte w kredensie… To całe mysie miasteczko stworzone na powierzchni 200 m2.

Iluzja Park

Miejsce, które zaskoczy każdego! Niesztampowe muzeum złudzeń optycznych pełne niezwykłych symulacji, murali oraz ciekawych instalacji. Tutaj również przeplata się świetna zabawa ze sporą dawką nauki, a w muzeum można spędzić kilka fantastycznych godzin, niezmiennie zachwycając się kolejnymi ekspozycjami.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Kolorowe, nieco głośne, ale z pewnością warte odwiedzenia miejsce, w którym rządzą wielobarwne ptaki. Raj dla każdego miłośnika zwierząt, który marzy o tym, aby poznać rozmaite gatunki papug, móc je nakarmić i poczuć na własnym ramieniu.

Restauracje i kawiarnie z kącikami dla dzieci

W Zakopanem nie brakuje również restauracji i kawiarni, w których można dobrze zjeść, napić się rozgrzewającego napoju, a jednocześnie zapewnić dzieciom możliwość zabawy w kąciku stworzonym specjalnie z myślą o nich. Do takich lokali należą między innymi: Park Harnasia, Strh Bistro Art Cafe, Restauracja Zakopiańska czy Drukarnia Smaku Cristina.

Rozrywki bez wychodzenia z domu

W czasie deszczu można również oddać się czytaniu książek lub graniu w gry planszowe. To zadanie ułatwią liczne biblioteki czy wypożyczalnie gier na terenie Zakopanego. Chcąc spędzić miło czas bez wychodzenia z domu, warto pomyśleć o JLS Apartamenty, czyli miejscu noclegowym wyposażonym w nowoczesny sposób, które będzie niczym prawdziwy, przytulny dom podczas wakacyjnego wyjazdu.