Najlepsze plaże w Europie

Myśląc o pójściu na plażę na wakacje, zwykle pojawiają się takie miejsca jak Ameryka Południowa, Australia, Filipiny, Tajlandia, Hawaje, Miami i Karaiby. Są to miejsca z mnóstwem tropikalnych punktów zapalnych – gdzie pogoda jest zazwyczaj ciepła, szczególnie w okresie letnim, piaszczyste i bardziej niebieskie niż niebieskie plaże, ogromna różnorodność biologiczna, obfite życie w morzu i wiele innych. Chociaż są też inni, którzy myślą o wakacjach na plaży w Europie, niektórzy wolą po prostu zwiedzać miasto, ponieważ pogoda jest zimowa przez większość dni. Mieszkańcy i turyści w tych zimnych i chłodnych europejskich miastach nosiliby zimowe płaszcze, buty, szaliki i rękawiczki zamiast kapci, spodenek, podkoszulków, t-shirtów i sukienek.

Niemniej jednak zawsze ważne jest, aby patrzeć poza to, co widzisz, a kiedy to robisz, równie dobrze możesz znaleźć plaże, których zwykle nie znajdziesz, nawet w Europie. W tym artykule wymieniono najlepsze europejskie plaże i gdzie można je znaleźć.

Porthcurno, Wielka Brytania

Dla Wielkiej Brytanii jest to najbliżej nie tylko plaży, ale także raju. Ta wspaniała plaża w Kornwalii ma malownicze widoki, a krystalicznie czyste, błękitne wody mienią się od słońca i jasnożółtego piasku. Zatoki chronią wysokie klify pokrywające obie strony. Pływanie z pewnością jest bezpieczne, dzięki płytkim basenom dostosowanym do potrzeb najmłodszych, podczas gdy doświadczeni i odważni pływacy mogą swobodnie zanurzyć się tak długo i głęboko.

Torre Guaceto, Włochy

Ta plaża znajduje się w pobliżu Serranova w małym włoskim miasteczku San Vito dei Normanni. Jest to również mocno strzeżony rezerwat przyrody, do którego można dotrzeć tylko pieszo lub rowerem, co utrudnia dotarcie do niego. Krótko mówiąc, jest to plaża, która ledwo przyciąga duży tłum. Jeśli jednak szukasz plaży, która nie ma tak dużego hałasu, jest to miejsce dla Ciebie.

Platja De Ses Illetes, Formentera

Położona na południu znanej, kochającej imprezę wyspy Ibiza, wyspa Baleary jest przeciwieństwem jej północnych sąsiadów. Tutaj króluje cisza i spokój. Jest to mała plaża, ale ma wiele majestatycznych plaż do zaoferowania, które są czyste i płytkie, dzięki czemu idealnie nadaje się do pływania i kąpieli przez cały dzień. A jego piasek jest łatwy do obejścia. 

Falsterbo, Szwecja

Jeden z wielu unikalnych nadmorskich kurortów w Europie, który jest jednocześnie modny i sprytny, ta plaża położona na południowo-zachodnim krańcu Szwecji, która ma niesamowity biały piasek i najbardziej urocze i kolorowe małe domki plażowe, jakie kiedykolwiek widziałem. Samo miejsce jest bardzo ciche i spokojne, więc jeśli szukasz plaży, na którą możesz swobodnie poczytać książkę pod parasolem, bez narzekań na głośny hałas, to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Lara, Cypr

Po dotarciu do tego miejsca możesz po prostu stać się jednym z nielicznych, którzy otrzymali dowód na istnienie zielonych żółwi i kłód, ponieważ jest to jedyne miejsce na całym świecie, w którym się gniazdują. Poza tym całe miejsce na północno-zachodnim wybrzeżu Cypru jest całkowicie izolowane, ale ma bogatą atmosferę i spokój, w którym turysta z pewnością byłby zadowolony.

One thought on “Najlepsze plaże w Europie

  1. Dla Wielkiej Brytanii jest to najbliżej nie tylko plaży, ale także raju. Ta wspaniała plaża w Kornwalii ma malownicze widoki, a krystalicznie czyste, błękitne wody mienią się od słońca i jasnożółtego piasku.

Dodaj komentarz