Weekendowy city break w Poznaniu

Szukasz miejsca na wakacyjny weekendowy wypad? Wybierz Poznań! Zobacz, co do zaoferowania ma stolica Wielkopolski i dlaczego jest idealnym wyborem na city break!

Wakacje to czas krótszych i dłuższych wyjazdów wypoczynkowych, na które wybieramy się z rodziną, znajomymi lub drugą połówką. Często decydujemy się na krótkie, 1-2 dniowe wypady, które pozwolą nam się zrelaksować. City breaki stały się bardzo popularną formą takich wyjazdów, a Poznań jest jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić. Jest to świetnie skomunikowane z resztą kraju miasto położone niemalże w centrum, a dworzec PKP w Poznaniu i wiele hoteli znajdują się blisko centrum. Poznań, oprócz tego, że jest ważnym ośrodkiem biznesowym, przyciąga też wielu turystów i może pochwalić się ciekawymi atrakcjami! Co warto robić w Poznaniu, kiedy odwiedzamy go na weekend?

Warto nad Wartą

Spędzanie czasu nad Wartą jest jednym z ulubionych zajęć ludzi zamieszkujących Poznań. Nad rzeką można zaznać różnych form relaksu. Do najpopularniejszych zdecydowanie należy grillowanie. Nad Wartą bez problemu możemy sobie na to pozwolić, a dodatkowo możemy zaopatrzyć się w napoje wyskokowe – w wydzielonych miejscach można bowiem spożywać alkohol. Strefy te oznaczone są odpowiednimi znakami. Nad Wartą znajdziemy również kilka beach barów, które czekają w letnie miesiące na spragnionych zabawy i relaksu odwiedzających. Wzdłuż brzegu, po obu jego stronach, znajdziemy kilka miejscówek o różnym klimacie. Plusem jest to, że Warta przebiega bardzo blisko centrum miasta, dlatego bez problemu możemy wybierać spośród wachlarza dostępnych opcji. W wielu tego typu miejscówkach natrafimy na kino plenerowe, warsztaty taneczne lub imprezy tematyczne, silent disco, dj sety i koncerty. Warto sprawdzić najpierw w kalendarzu! Polecamy sprawdzenie wydarzeń na Facebooku danego miejsca. 

Poznań

Stare miasto i okolice

Poznań może pochwalić się dobrze zachowanym, zabytkowym starym miastem, które za dnia jest idealnym miejscem na zwiedzanie, nocą zaś tętni życiem w pubach i restauracjach. O 12 w południe na wieży Ratusza w Poznaniu bodą się koziołki, będące symbolem miasta – warto je zobaczyć. W okolicach rynku znajdują się również miejsca, w których możemy uczestniczyć w warsztatach z tworzenia słodyczy lub tradycyjnych rogali świętomarcińskich – tutaj warto jednak sprawdzić dostępność wolnych terminów. Dla spragnionych nocnego życia polecamy okolice ulicy Wrocławskiej. Jeśli chodzi o dobre i ciekawe jedzenie, poza Starym Miastem warto odwiedzić Jeżyce. Jest to również stara dzielnica miasta, położona niedaleko centrum i dworca PKP – to w tych okolicach najlepiej jest szukać hotelu w Poznaniu. Na Jeżycach możemy poznać miasto od nieco bardziej “hipsterskiej” strony. Małe, kameralne kawiarnie z doskonałą kawą świeżo mieloną na miejscu z wyjątkowych mieszanek ziaren prosto z najlepszych palarni kawy w Berlinie, manufaktury ręcznie robionych lodów i doskonałe pączki z oryginalnymi nadzieniami czekają na nas niemal na każdym kroku. Oprócz tego w okolicy znajduje się wiele restauracji, a wiele z nich oferuje wegańskie i wegetariańskie jedzenie. Na Jeżycach znajdziemy też ciekawe hotele, a dzielnica ta jest świetnym wyborem ze względu na swoją lokalizację blisko starego miasta, dworca PKP i Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których często odbywają się koncerty, wystawy, imprezy i eventy, m.in. takie jak PGA, Pyrkon czy Poznańskie Targi Piwne. Z uwagi na lokalizację hotel w Poznaniu blisko dworca PKP na Jeżycach, jest doskonałym wyborem nie tylko dla turystów, ale i dla gości biznesowych.