Rabka-Zdrój oczami taksówkarza

Wstałem wcześnie rano, bo wiedziałem, że muszę odebrać z noclegowni uroczą parę, aby już o wschodzie słońca mogli wyruszyć na szlak. Zadzwonili oni wczoraj do Misiek Taxi, aby zamówić rzetelnego kierowcę, który dostarczy ich na trasę o godzinie 5 rano.

Z Rabki- Zdrój wyruszyć można na wiele pięknych szlaków, zarówno pieszych, jak i rowerowych, a zimą także narciarstwa biegowego. Uzdrowisko leży na trasie najdłuższego w polskich górach szlaku pieszego – Głównego Szlaku Beskidzkiego. W czasie przejazdu dowiedziałem się, że Ci młodzi ludzie wyruszali na Turbacz przez Maciejową i Stare Wierchy.

Gdy dostarczyłem już uroczą parę na początek szlaku, telefon do Misiek Taxi znów zadzwonił – tym razem była to sympatyczna rodzinka z dwojgiem dzieci, którzy przybyli do Rabki-Zdrój w celach turystyczno-rekreacyjnych. Dzieciaki były przeurocze i ciągle powtarzały, że skoro Misiek Taxi to powinienem na tylnych siedzeniach wozić pluszowe misie. Rodzice zapytali mnie o najlepsze atrakcje dla dzieci na terenie Rabki-Zdrój. Chcąc być jak najbardziej pomocnym, zostawiłem im taką listę:

  • Teatr Lalek „Rabcio”
  • Rabkoland
  • Chata Artystycznych Przygód
  • Akademia Malarstwa na Szkle w Muzeum im. Władysława Orkana
  • Skate Park
  • Małpi Gaj
  • Parki linowe na terenie Parku Zdrojowego

Umówiliśmy się, że w razie potrzeby będą dzwonić do Misiek Taxi, a wtedy ja lub któryś z kierowców z pewnością pomoże im sprawnie przemieszczać się pomiędzy atrakcjami.

Następnymi klientami tego dnia, było troje młodych chłopaków, którzy poszukiwali w Rabce-Zdrój aktywnego wypoczynku. Przyjechali z dużym bagażem zawierającym mnóstwo sportowego sprzętu, ale bez problemu zmieścił się on w bagażniku samochodu. Zawiozłem ich na miejsce noclegu, a na pożegnanie wskazałem jednemu z nich na telefonie gdzie znajduje się Park Zdrojowy, w którym są boiska sportowe oraz Zola Park oferujący grę w Paintballa. Bardzo sympatyczne chłopaki – powiedzieli mi, że jak będą przyjeżdżać do Rabki-Zdrój to na pewno skorzystają ponownie z usług Misiek Taxi.

Tego dnia miałem jeszcze kilkoro ciekawych klientów, których zapał do zwiedzania Rabki-Zdrój lub przyjemność z mieszkania w niej sprawiał, że tym bardziej kochałem tę miejscowość. Rabka-Zdrój widziana moimi oczami – taksówkarza w firmie Misiek Taxi – to z pewnością jeden z najpiękniejszych i najbardziej autentycznych obrazów Rabki.

Dodaj komentarz