Wypoczynek nad Jeziorem Sławskim

Planujesz urlop? Szukasz miejsca na niezapomniane wakacje? Pojezierze Sławskie jest miejscem, gdzie można doskonale wypocząć, pooglądać piękne widoki i pobyć wraz z przyrodą.

Co to za miejsce?

Pojezierze Sławskie znajduje się w środkowo-zachodniej Polsce. Stanowi najniższą, zachodnią część Pojezierza Leszczyńskiego. Największym jeziorem w tym rejonie jest Jezioro Sławskie. Pojezierze Sławskie posiada bardzo urozmaicone ukształtowanie terenu i występuje na nim obecność lasów i jezior. Wszystko dlatego, że region ten graniczy od północy z malowniczą Doliną Środkowej Obry, a na zachodzie styka się z Kotliną Kargowską. Na południu od Pojezierza Sławskiego znajduje się Pradolina Głogowska i Wysoczyzna Leszczyńska, natomiast od wschodu graniczy z Pojezierzem Krzywińskim i Kotliną Kościańską. Bogactwo naturalne tego regionu sprawiło, że okolice Jeziora Sławskiego w ciągu ostatnich lat stały się regionem o dużej atrakcyjności turystycznej.

Jakie można tam spotkać atrakcje?

Fantastyczne miejsce, które robi wrażenie zaraz po przyjeździe, a później jeszcze bardziej się to potwierdza. Teren jest zadbany i czysty. Bardzo dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi. Oferuje wiele dodatkowych atrakcji. Plaża i kąpielisko nad Jeziorem Sławskim może być idealną alternatywą dla dużych kurortów wypoczynkowych. Przyjezdni odnajdą tu ciszę i spokój. Na plaży są duże słomiane parasole, a także liczne atrakcje dla dzieci. Można wyjść na ciągnące się wgłąb jeziora molo, które niedawno zostało wyremontowane. Przy plaży znajduje się bogate zaplecze gastronomiczne. Gdyby ktoś odczuł głód, czekają na niego pyszne ryby.

Nieopodal można znaleźć spływy kajakowe lub różnego rodzaju lokalne zabytki. Jest to teren bogaty także w inne jeziora, jak na przykład: Jezioro Obrzańskie, Dominickie czy Jezioro Lgińskie. Jeżeli ktoś chciałby wybrać się na wycieczkę, polecamy odwiedziny Zamku Książąt Głogowskich. Znajdujący się w Głogowie zabytek powstał w połowie XIII wieku. Współcześnie na terenie zamku znajduje się Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a także Centrum Informacji Turystycznej.

Obecnie na terenie zamku znajduje się Muzeum Archeologiczno-Historyczne a także Centrum Informacji Turystycznej.

Noclegi

Ceny bywają bardzo zróżnicowane https://www.wjozefowie.pl. Zależą od standardu noclegu a także jego lokalizacji. Zwykle im bliżej plaży, tym drożej. Większość właścicieli pokojów samodzielnie ustala ceny. Warto śledzić te ceny, ponieważ bardzo często trafiają się oferty promocyjne.

Jeżeli szukasz idealnego miejsca na urlop z rodziną, okolica Jeziora Sławskiego jest takim miejscem. Jest to rejon, gdzie młodzi i osoby starsze znajdą coś dla siebie. Ilość placów zabaw i atrakcji dla dzieci, sprawi, że nie będą się tam nudzić. Odpoczynek gwarantowany, z powodu bliskości przyrody, a także niewielkiej ilości turystów.

Więcej informacji znajda Państwo na: https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/pokoje-jezioro-slawa/